19 квітня 2017 року за сприяння Міжнародного центру перспективних досліджень на базі Центру проведено семінар «Фінансова прозорість об’єднаних громад»

19 квітня 2017 року за сприяння Міжнародного центру перспективних досліджень на базі Центру проведено семінар «Фінансова прозорість об'єднаних громад» для керівників фінансових відділів, головних бухгалтерів та посадових осіб місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.
Організацією семінару опікувалась Дудка Ірина Анатоліївна, консультант Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України.
Семінар проводився за підтримки Посольства Нідерландів в Україні та направлений на підвищення економічної спроможності об’єднаних громад, вирішення питань місцевого розвитку, підвищення рівня конкурентоспроможності територіальних громад.
Програмою семінару передбачено вивчення таких питань:
- Особливості бюджетів об'єднаних територіальних громад; Закріплення доходів та видатків за бюджетами ОТГ;
- Можливості збільшення фінансових надходжень до бюджету ОТГ;
- Видатки; Ефективне витрачання бюджетних коштів;
- Порядок та процедура складання бюджету ОТГ; Підготовка проекту рішення про бюджет ОТГ;
- Складання паспортів бюджетних програм; Внесення змін до бюджету в процесі його виконання;
- Загальні принцип моніторингу та оцінки ефективності виконання бюджетної програми;
- Звітність про виконання бюджету ОТГ.

Заняття проводили експерти:
Поворозник Василь – старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, к.е.н;
Овчаренко Тетяна – експерт з питань бюджету та управління.
У роботі семінару взяла участь Хівренко Інна Володимирівна, заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації.