Виїзне практичне заняття до селища Опішня Зіньківського району та Великі Будища Диканського району

25 квітня 2017 року для державних службовців обласної та районних державних адміністрацій, які навчаються у Центрі за професійною програмою, проведено виїзне практичне заняття до селища міського типу Опішня Зіньківського району, селища міського типу Диканька  та села Великі Будища Диканського району ,,Використання туристичних ресурсів Полтавщини для організації сільського зеленого туризму. Перспективи розвитку територій, формування спроможних громад.”
Метою практичного заняття є вивчення та поширення кращого досвіду діяльності органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади, створення спроможних територіальних громад, розвиток територій Полтавської області, залучення інвестицій.
Упродовж дня із слухачами працювала Оніщук Лариса Миколаївна, заступник начальника управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник культури України.
Виїзне заняття розпочалося із відвідування  старовинного храму Святого Миколая у Диканьці – усипальниці роду князів Кочубеїв, де  Марія Іванівна Гоголь-Яновська  вимолила  у Бога свого сина, майбутнього геніального письменника Миколу Гоголя.
Слухачі також відвідали державну спеціалізовану художню школу-інтернат І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішні"– єдиний в Україні освітній заклад, який надає початкову мистецьку освіту із образотворчого мистецтва та гончарства.
Захоплювалися експонатами  єдиного в Україні шкільного художньо-етнографічного музею «Відродження», фондові колекції якого налічують близько 4 тисяч одиниць збереження. У їх числі творчі роботи учасників Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, кращі роботи учнів Колегіуму та їх наставників, глиняні вироби всесвітньо відомих опішнянських майстрів, етнографічна кераміка.
У чудовому Національному музеї-заповіднику українського гончарства не вистачило відведеного часу, щоб  оглянути всі вражаючі експонати.  Впродовж  екскурсії по залах музею слухачі побачили безліч тарілок, горщиків, макітер та інших глиняних шедеврів; дзвонили у глиняні дзвіночки, кожен із яких має свій голос, навчилися визначати якість глиняного посуду за  його звучанням, переглянули фільм про видатних майстрів старовинного козацького містечка, розташованого на пагорбах понад річкою Ворсклою.
Бажаючі спробували себе в ролі гончарів, працювали на давньому гончарному крузі. Всі слухачі отримали опішнянський сувенір – свистунець – та масу позитивних емоцій, вражень і спогадів.
У Великих Будищах слухачі стали безпосередніми учасниками театралізованого обряду українського весілля.
Полтавський ЦППК щиро дякує творцям, працівникам Національного музею-заповідника українського гончарства, шкільного художньо-етнографічного музею «Відродження» державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» та Оніщук Ларисі Миколаївні,  заступнику начальника управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації за організацію змістовного заняття.