«Барвистість одвічна народної мови - це щось неймовірне, прекрасне, казкове: і ласка любові, й червона калина, і пісня досвітня в гаях – солов’їна» (Павло Усенко).
Щороку 9 листопада наш народ відзначає особливе свято – День української писемності та мови. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати.
Ця дата обрана для святкування невипадково: саме на 9 листопада за православним календарем припадає вшанування пам’яті Нестора Літописця, якому ми завдячуємо багатьма знаннями про історію Київської Русі.
День української писемності та мови відзначається з 1997 року після видання Указу Президента України № 1241/97 «Про День української писемності та мови» з метою підкреслення ролі консолідації українського народу навколо рідної мови.
У рамках Дня української писемності та мови для державних службовців апарату та структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій, вперше прийнятих на дерпжавну службу, було проведено практичне заняття на тему: «Розвиток державної мовної політики. Писемна форма спілкування державних службовців».Заняття провела Дорошенко Лариса Володимирівна, начальник навчально-методичного відділу Центру.