Із 21 по 25 травня 2018 року у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій лікарі екстреної медичної допомоги вивчають основи української жестової мови.
Це вже друга група слухачів з числа фахівців комунальних підприємств, установ і організацій медичної сфери, яка на базі Центру підвищує кваліфікацію за програмою спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Основи української жестової мови».
Дане навчання проводиться на виконання п. 9 Розділу I Заходів Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2018 – 2020 роки, затвердженої рішенням другого пленарного засідання вісімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 22 грудня 2017 року № 598, п.16 розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 23.12.2015 №.645 «Про затвердження Плану заходів щодо створення в області безбар’єрного життєвого середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2016-2020 роки» з метою забезпечення додаткових заходів щодо впровадження жестової мови як засобу спілкування із особами з інвалідністю, які мають часткову чи повну втрату слуху.
Метою спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Основи української жестової мови» (40 аудиторних годин) є набуття працівниками комунальних підприємств, установ і організацій медичної сфери знань та навичок, які б забезпечували їм можливості використання основ національної жестової мови, як одного із важливих засобів у спілкуванні та наданні соціальних послуг в умовах двомовності.
Заняття проводить Московець Наталія Олексіївна, член обласного комітету доступності, викладач української жестової мови, віце-президент Спілки перекладачів жестової мови.
Слухачі отримали роздатковий матеріал та відео-посібник «Основи української жестової мови», розроблений з урахуванням професійної медичної лексики.
Після завершення курсу та складання іспиту учасники навчання отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.