Організація діяльності старост в територіальних громадах.

05.04.2023 у Полтавському регіональному центрі підвищення кваліфікації посадові особи органів місцевого самоврядування дистанційно підвищили кваліфікацію за загальною короткостроковою програмою «Організація діяльності старост в територіальних громадах».

Навчання відбулося в рамках виконання плану-графіку підвищення кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади, посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад у Полтавському регіональному центрі підвищення кваліфікації на 2023 рік, затвердженого розпорядженням начальника обласної військової адміністрації № 461 від 23.12.2022.

Зі студії Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації навчання відкрила Осипенко Наталія Михайлівна, директор Полтавського РЦПК.

Програмою передбачено розгляд тем:

«Нормативно-правова основа діяльності старост. Значення локальних актів в унормуванні діяльності старост»;

«Комунікація під час особистого прийому громадян»;

«Налагодження комунікації з консультативно-дорадчими органами громади, громадськими об’єднаннями та представниками органів самоорганізації населення»;

«Комунікація за допомогою традиційних інструментів місцевої демократії: ініціювання підготовки та подання електронних петицій; участь у проведенні громадських слухань та громадських обговорень; ініціювання та сприяння у поданні місцевої ініціативи; організація та проведення аналізу проєктів рішень та рішень, ухвалених місцевою радою та її виконавчими органами; організація і проведення загальних зборів громадян; підготовка і подання проєктів на фінансування з бюджету участі, шкільний громадський бюджет; екологічні ініціативи;  ініціювання проведення місцевого референдуму».

Онлайн заняття із віддаленого робочого місця провів автор і викладач програми Врублевський Олександр, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директор адміністрації веб-сайту СТАРОСТА ПРОФІ.

Після проходження вихідного анкетування учасники програми отримають цифрові сертифікати про підвищення кваліфікації.