17 листопада 2016 року на базі Центру, в рамках реалізації проекту «Соціальна аптека» та з метою впровадження жестової мови як додаткового засобу спілкування із особами з інвалідністю, які мають часткову чи повну втрату слуху, працівники мережі аптек «Полтавафарм» розпочали навчання за програмою спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Українська жестова мова».
Відповідно до вимог законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», указів Президента України від 18.12.2007 № 1228/2007 «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями», від 19.05.2011 № 588/2011 «Про заходи щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями», на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 23.12.2015 №.645 «Про затвердження Плану заходів щодо створення в області безбар’єрного життєвого середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2016-2020 роки» у Полтавському ЦППК з 2015 року проводиться підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників підприємств, установ і організацій за програмою спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Українська жестова мова».
Спільно з викладачем курсу Московець Н. О. підготовлено методичні матеріали «Історія становлення і розвитку жестової мови в Україні» та відео посібник «Основи української жестової мови». Унікальність даного посібника полягає в тому, що крім загальної складової він містить додаток, який розробляється окремо для кожної групи із урахуванням особливостей професійної лексики слухачів.
З метою створення в області безбар’єрного життєвого середовища для людей з інвалідністю Центром спільно з Полтавським обласним комітетом доступності вивчаються потреби органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій різних форм власності у підвищенні кваліфікації працівників за програмою спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Українська жестова мова».
«Мова жестів надзвичайно багата, вона постійно оновлюється. Щоб оволодіти її основами необхідні цікавість до роботи, щирість у спілкуванні, бажання навчатися та наполеглива праця над собою» - такими словами звернулася сьогодні до слухачів Наталія Олексіївна Московець - викладач курсу, професійний стаж роботи якої в якості перекладача жестової мови становить більше ніж 20 років.