Процеси оновлення системи державного управління, зокрема децентралізація влади, зміна територіального устрою, модернізація державної служби України та служби в органах місцевого самоврядування, що відбувається на сучасному етапі розвитку української держави, ставлять нові вимоги до професійних та особистісних якостей службовців органів публічної влади, рівня їх професіоналізму та компетентності.
Державні службовці повинні володіти базовими знаннями і уміннями, необхідними для роботи в умовах демократизації українського суспільства, суттєвих змін у законодавстві України, розвитку конкуренції та громадянського суспільства, світових процесів глобалізації та інформатизації.
Саме на виконання цих завдань спрямоване підвищення кваліфікації керівників апаратів райдержадміністрацій за програмою тематичного короткострокового семінару «Особливості регіонального розвитку в умовах децентралізації влади».
18 жовтня відбулися практичні заняття з питань:
- організації контролю та виконавської дисципліни в органах влади;
- особливостей реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства;
- документування управлінської діяльності, Е-урядування;
- бюджетної децентралізації, особливостей формування і виконання місцевих бюджетів;
- фінансового забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій;
- забезпечення ефективної діяльності органів влади в умовах децентралізації, створення спроможних територіальних громад.
Важливою складовою успішної роботи керівника є уміння раціонально планувати та розподіляти робочий час, визначати пріоритетність виконання завдань. Саме тому до програми навчання включено тренінг «Планування роботи й робочого часу державного службовця (тайм-менеджмент)».
Також керівники апаратів райдержадміністрацій пройшли комп’ютерне тестування, в ході якого мали змогу самостійно перевірити власні знання щодо антикорупційного законодавства України та законодавства з питань державної служби.
Із слухачами працювали:
Бондарук Юлія Іванівна, начальник відділу контролю апарату облдержадміністрації;
Гудим Валентина Володимирівна, директор Державного архіву Полтавської області;
Кравець Валентина Андріївна, заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації;
Нестуля Світлана Іванівна, доцент кафедри управління персоналом та економіки праці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», кандидат історичних наук;
Іщенко Інна Сергіївна, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації.