9 листопада, в День української писемності та мови, державні службовці органів виконавчої влади і працівники Центру взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.
На виконання Указу Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97 щороку 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови.
Мова – це душа нації, її генетичний код, нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління, об’єднуючи минуле й прийдешнє. Загартована багатовіковою історією, оспівана у творах українських письменників та поетів, мова є невичерпним джерелом натхнення, середовищем формування культурних цінностей, якими по праву пишається народ України.
Жодна людина, яка не володіє рідною мовою, не здатна повноцінно відчувати себе належною до свого народу, його історії та культури. Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна опанувати за шість років, в той час як рідну потрібно вивчати протягом цілого життя.
З метою об’єднання всіх небайдужих навколо українського слова щороку в День української писемності та мови тисячі українців по всьому світові беруть участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.
9 та 10 листопада 2016 року у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій 2 групи слухачів з числа державних службовців апаратів та структурних підрозділів райдержадміністрацій, які безпосередньо працюють з управлінськими документами, підвищують кваліфікацію за програмою спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Ділове українське мовлення та документування управлінської діяльності. Е-урядування».
Навчання проводиться на виконання Плану-графіку підвищення кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади, працівників міськвиконкомів та міськрайвиконкомів на 2016 рік, доручення, даного на нараді у голови обласної державної адміністрації 05 вересня 2016 року, до порядку денного якої входило питання «Про стан упорядкування документів у структурних підрозділах Полтавської обласної державної адміністрації та районних державних адміністраціях».
З метою забезпечення безперервності та мобільності підвищення кваліфікації, економії бюджетних коштів, цього року до програми спеціалізованого короткострокового навчального курсу «Ділове українське мовлення та документування управлінської діяльності. Е-урядування» включено дистанційну складову.
9 листопада, в День української писемності та мови, державні службовці райдержадміністрацій – учасники першої групи навчання разом із працівниками Центру перевірили власну грамотність, долучившись до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.