23 жовтня відбулася ІV Всеукраїнська за міжнародною участю науково-практична конференція: «Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти».

23 жовтня 2019 року в приміщенні Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася ІV Всеукраїнська за міжнародною участю науково-практична конференція: «Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти».

Співорганізаторами заходу виступили Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Координаційний центр з надання правової допомоги, Мережа правового розвитку, Новий болгарський університет, Харківський національний університет імені В.Н. Карабіна, Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, Полтавська державна аграрна академія та Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств. установ і організацій.

 Участь у конференції взяли працівники системи безоплатної правової допомоги, адвокати, науковці, голови об’єднаних територіальних громад, посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, державні службовці, представники державних підприємств, установ і організацій, студенти Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Під час пленарного засідання та 6 панельних дискусій провідні юристи – вчені і практики, представники професорсько-викладацького складу вітчизняних та зарубіжних закладів вищої освіти, керівники підприємств, установ і та організацій обговорили проблемні питання забезпечення прав громадян, зокрема щодо підвищення правової обізнаності жителів Полтавщини у боротьбі з булінгом, відкриття ринку землі. Також не  залишилися поза увагою питання щодо створення громадських центрів правосуддя та досвід їх впровадження, удосконалення стандартів якості надання правової допомоги в Україні, зміни в законодавстві про державну службу та проблеми правового захисту державних службовців.

Очільники об’єднаннях територіальних громад області висвітлили сучасний стан та перспективи розвитку правової спроможності у громадах.

Практичним досвідом з питань розвитку системи безоплатної правової допомоги поділилися представники Регіональних та місцевих центрів Херсонської, Чернівецької, Львівської, Сумської та Дніпропетровської областей.

Полтавським ЦППК налагоджено тісну співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області.

В рамках програми Правової освіти населення тільки впродовж останніх трьох років спільно проведено більше 50 виїзних тематичних семінарів «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад Полтавщини».

Працівники Регіонального центру БВПД також залучаються до проведення занять з питань щодо розвитку правової компетентності публічних службовців  в рамках програм підвищення кваліфікації  державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Всі новини →