Прозорість місцевого самоврядування: Парламент ухвалив законопроект №6401

22 лютого 2024 рок Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №6401 про внесення змін до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

Як повідомлялося, документ суттєво розширює норми про відкритість місцевих рад і виконавчих органів громад.

Законопроект встановлює, зокрема, таке:

Публікація відеозаписів сесій місцевих рад і засідань постійних комісій органів місцевого самоврядування, крім питань з обмеженим доступом. Після воєнного стану обов’язковими для всіх громад мають стати онлайн-трансляції сесій та засідань.
Архів записів засідань зберігається не менше 5 років.
У відкритому доступі мають бути опубліковані додатки до проектів рішень і проекти порядків денних постійних комісій.
Інформація оприлюднюється у формі відкритих даних.
Інформація про результати інвентаризації майна має бути публічно оприлюдненою.
Законопроект також пропонує створити відкритий реєстр об’єктів права комунальної власності територіальної громади.

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект №6401 15 лютого 2022 року.

Нагадаємо, проєкт закону №4298 входить до списку 10 законопроектів, важливих для підтримки та розвитку громад і територій, які готові до голосування в Парламенті.