09.11.2023 в рамках співпраці Полтавського РЦПК із Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») відбувся онлайн тренінг на тему: «Забезпечення діяльності інституту старости в умовах правового режиму воєнного стану»».
До участі в обговоренні запрошено заступників сільських, селищних, міських голів, секретарів сільських, селищних, міських рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів місцевих рад, старост територіальних громад Волинської, Закарпатської, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської та Харківської областей.
Впродовж навчання розглянуто наступні теми:
  • «Правові основи здійснення повноважень старости»;
  • «Особливості діяльності старости в умовах правового режиму воєнного стану»;
  • «Набуття старостою повноважень та їх припинення: основні акценти»;
  • «Обговорення кандидатури старости, особливості в умовах воєнного стану. Звітування старост»;
  • «Особливості закріплення на локальному рівні»;
  • «Перспективи щодо змін в діяльності інституту старости»;
  • «Огляд проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану (реєстраційний №9518)».
Тренінг провели експертки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Брусенцова Яна, Гуленко Олена та Шелеп Ірина.